Існує кілька варіантів припинення шлюбу для подружжя, у якого немає дітей:
Перший варіант: Шлюб припиняється внаслідок його розірвання за спільною заявою подружжя в органах державної реєстрації актів цивільного стану.
Важливо, що якщо один із подружжя з поважної причини не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу до органу державної реєстрації актів цивільного стану, така заява, нотаріально засвідчена або прирівняна до неї, від її імені може подати другий із подружжя. Орган державної реєстрації актів цивільного стану складає актовий запис про розірвання шлюбу після закінчення одного місяця з дня подання такої заяви, якщо її не було відкликано (ст.106 СК України).
Другий варіант: Шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду. Це зазвичай випадки, коли друга половина проти розлучення чи бездіяльність, перебування в іншому населеному пункті України та інші обставини. Важливо відзначити, що позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.
Опікун має право пред'явити позов про розірвання шлюбу, якщо цього вимагають інтереси подружжя, який визнаний недієздатним (ст.110 СК України).
Для розлучення без дітей, потрібні підстави, відповідно в судовому засіданні суд з'ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу та інші обставини життя подружжя. Суд виносить рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя та збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них (ст.112 СК України).
Крім того, вам потрібно скласти позов про розірвання шлюбу відповідно до ЦПК України, визначити підсудність справи, сплатити судовий збір, подати позов, відстежувати перебіг справи до суду, прибути до суду у призначений день та інше.
Від усього вищевикладеного Вас, може, позбавить адвоката, взявши на себе всі турботи на себе і ведучи справу «Під ключ» - до отримання рішення суду про розірвання шлюбу. Звертайтесь, адвокат Тищенко Р.П. 067-240-90-46