Чи обов'язково потрібна згода на розлучення другої половини чи можна розлучитися без згоди другої половини?
Важливо, що якщо один із подружжя проти розлучення, то ви не зможете розлучитися через орган державної реєстрації актів цивільного стану і залишається тільки варіант розлучення без згоди одного з подружжя через суд. Таке правило діє і в разі наявності у подружжя неповнолітніх дітей.
Відповідно до ч.1, ст.24 Сімейного Кодексу України, шлюб ґрунтується на добровільній згоді жінки та чоловіка. Примус жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.
Важливо: Враховуючи цю статтю, можна дійти висновку про те, що ви можете отримати розлучення без згоди другої половини через суд.
Під час розгляду справи в суді, суд може вживати заходів щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства (ст.111 СК України). Крім того, суд з'ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини з інвалідністю та інші обставини життя подружжя (ч1, ст.112 СК України).
Звернутися до суду з позовом про розірвання шлюбу, ви можете самі або за допомогою адвоката.
Розлучення без згоди чоловіка (дружини).
- Скориставшись допомогою адвоката ви позбавите себе таких питань:
- підсудністьсправи,
- які документи потрібні,
- розмір судового збору і як сплатити,
- як подати позов,
- як дізнатися про призначення дати засідання, як отримати рішення суду, в яких випадках суд може відмовити в задоволенні позову, чи потрібно ставити у паспорті штамп про розірвання шлюбу та інші питання.о ставити у паспорті штамп про розірвання шлюбу та інші питання.
Ви можете покласти всі вищевикладені питання на адвоката з розлучення без згоди одного з подружжя, телефонуйте за номером 067-240-90-46 адвокат Тищенко Р.П.