03057 Україна, Київ, Антона Цедіка 10-а

Об’єкти права спільної сумісної власності подружжя (ст.61 СК України)

Об’єкти права спільної сумісної власності подружжя (ст.61 СК України)

Об’єктом спільної сумісної власності подружжя може бути будь-яке майно, за   винятком виключеного з цивільного обороту.

Так, спільною сумісною власністю подружжя, зокрема, можуть бути: квартири, жилі й садові будинки; земельні ділянки та насадження на них, продуктивна і робоча худоба, засоби виробництва, транспортні засоби; грошові кошти, акції та інші цінні папери, паєнакопичення в житлово-будівельному, дачно - будівельному, гаражно-будівельному кооперативі; грошові суми та майно, належні подружжю за іншими зобов’язальними правовідносинами, тощо.

До спільної сумісної власності належить заробітна плата, пенсія, стипендія, інші   до­ходи, одержані одним із подружжя.

Якщо одним із подружжя укладено договір в інтересах сім’ї, то гроші, інше майно, в тому числі гонорар, виграш, які були одержані за цим договором, є об’єктом права  спі­льної сумісної власності подружжя.

Законодавець відносить до спільної сумісної власності подружжя речі для профе­сійних занять (музичні інструменти, оргтехніка, лікарське обладнання тощо),  при­дбані за час шлюбу для одного з подружжя. У той же час, в разі поділу спільного майна, речі для професійних занять присуджуються тому з подружжя, кому вони   не­обхідні для здійснення професійної діяльності, а інший отримує рівноцінну річ або грошову компенсацію.

Об’єктом права спільної сумісної власності подружжя є житло, набуте одним із по­дружжя під час шлюбу внаслідок приватизації державного житлового фонду, та земель­на ділянка, набута внаслідок безоплатної передачі її одному з подружжя із земель дер­жавної або комунальної власності, у тому числі приватизації.

Не може бути об’єктом спільної сумісної власності подружжя майно, виключене з цивільного обороту. Так, наприклад, Постанова Верховної Ради України від 17 червня 1992р. «Про право власності на окремі види майна» визначає, що видів майна, що не може перебувати у власності громадян:

  • Зброя, боєприпаси (крім мисливської і пневматичної зброї, зазначеної в додатку №2, і боєприпасів до неї, а також спортивної зброї і боєприпасів до неї, що придбаваються громадськими об’єднаннями з дозволу органів внутрішніх справ), бойова і спеціальна і бойова техніка, ракетно-космічні комплекси.
  • Вибухові речовини й засоби вибуху. Всі види ракетного палива, а також спеціальні матеріали та обладнання для його виробництва.
  • Бойові отруйні речовини.
  • Наркотичні, психотропні, сильнодіючі отруйні лікарські засоби (за винятком отримуваних громадянами за призначенням лікаря).
  • Протиградові установки.
  • Державні еталони одиниць фізичних величин.
  • Спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації.
  • Електрошокові пристрої та спеціальні засоби, що застосовуються правоохоронними органами, крім газових пістолетів і револьверів та патронів до них, заряджених  речовинами сльозоточивої та дратівної дії.

Контакты

lawyer_tischenko Адвокат Тищенко Роман Петрович
Послуги адвоката в Києві
Контакты:
Адреса: 03057 Україна, Київ, Антона Цедіка 10-а,
Телефон:+3 8067 240–90–46,
Электронна пошта: advocate@yourlawyer.in.ua UAH
Час роботи: щоденно 09:00 - 18:00

Що ви отримуєте, замовивши послуги адвоката

  • 1. Доведення вашої справи до логічного завершення
  • 2. Доступні ціни на послуги адвоката
  • 3. Різнобічна юридична практика
  • 4. Допомога на стадії виконання рішення суду
  • 5. Комплексний аналіз ситуації (справи)
  • 6. Велика кількість виграних справ (досвід)

Поиск по сайту