03057 Україна, Київ, Антона Цедіка 10-а

Державна реєстрація розірвання шлюбу

Державна реєстрація розірвання шлюбу

 

З А К О Н   У К Р А Ї Н И

Про державну реєстрацію актів
цивільного стану

 

Стаття 15. Державна реєстрація

1. Державна    реєстрація    розірвання   шлюбу   проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану  у встановлених законом випадках.

2. Державна реєстрація розірвання шлюбу подружжя,  яке не має дітей,  проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання подружжя або одного з них за їх заявою.

Якщо один з подружжя через поважну причину не  може  особисто подати   заяву  про  розірвання  шлюбу,  таку  заяву,  нотаріально засвідчену або прирівняну до  нотаріально  засвідченої,  від  його імені може подати другий з подружжя.

3. Державна  реєстрація  розірвання  шлюбу  проводиться після закінчення одного місяця від дня подання відповідної  заяви,  якщо вона не була відкликана.

4. У  разі  якщо  подружжя  через  поважну  причину  не  може з'явитися до органу державної реєстрації  актів  цивільного  стану для  державної  реєстрації розірвання шлюбу у встановлений для них день,  строк такої реєстрації на письмове прохання  подружжя  може бути  перенесений  на  інший  день.  При  цьому  строк перенесення
державної реєстрації розірвання шлюбу не може перевищувати  одного
року з дня подання заяви.

Якщо один  з подружжя через поважну причину не може з'явитися для державної реєстрації розірвання шлюбу, він може під час подачі заяви про реєстрацію розірвання шлюбу або впродовж місяця письмово повідомити орган державної реєстрації актів цивільного  стану  про згоду реєстрації розірвання шлюбу за його відсутності та зазначити
місцезнаходження  органу  державної  реєстрації  актів  цивільного стану,  до якого слід надіслати свідоцтво про розірвання шлюбу.  У разі надсилання письмового повідомлення підпис  на  ньому  того  з подружжя,   який  не  може  з'явитися,  повинен  бути  нотаріально засвідчений.

5. У разі якщо один з подружжя визнаний  безвісно  відсутнім, недієздатним,  державна реєстрація розірвання шлюбу проводиться за заявою другого з подружжя.

6. Той  з  подружжя,  який  бажає  відновити  своє   дошлюбне прізвище,  повинен  заявити  про  це в органі державної реєстрації актів цивільного стану під  час  державної  реєстрації  розірвання шлюбу.

7. Про державну реєстрацію розірвання шлюбу та про розірвання шлюбу,  здійснене в судовому порядку, робиться відмітка в актовому записі про шлюб.

У разі розірвання шлюбу в судовому порядку рішення суду,  яке набрало законної сили,  надсилається  судом  до  органу  державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення.

8. Про  державну  реєстрацію розірвання шлюбу в паспортах або паспортних документах осіб робиться відмітка про розірвання  шлюбу із  зазначенням  прізвища,  імені  та  по  батькові особи,  з якою розірвано шлюб,  та місця і дати державної  реєстрації  розірвання шлюбу.

Відмітка про  розірвання  шлюбу  за  рішенням суду робиться в паспортах  або  паспортних  документах  осіб,   шлюб   між   якими розірвано,  у  разі  їх  звернення  до органу державної реєстрації актів цивільного стану.

Контакты

lawyer_tischenko Адвокат Тищенко Роман Петрович
Послуги адвоката в Києві
Контакты:
Адреса: 03057 Україна, Київ, Антона Цедіка 10-а,
Телефон:+3 8067 240–90–46,
Электронна пошта: advocate@yourlawyer.in.ua UAH
Час роботи: щоденно 09:00 - 18:00

Що ви отримуєте, замовивши послуги адвоката

  • 1. Доведення вашої справи до логічного завершення
  • 2. Доступні ціни на послуги адвоката
  • 3. Різнобічна юридична практика
  • 4. Допомога на стадії виконання рішення суду
  • 5. Комплексний аналіз ситуації (справи)
  • 6. Велика кількість виграних справ (досвід)

Поиск по сайту