03057 Україна, Київ, Антона Цедіка 10-а

Питання по розлученню

Що потрібно зазначити в заяві про розлучення?

У позові вказується, коли і де був зареєстрований шлюб, чи є від шлюбу діти, їх вік, чи досягнуто між подружжям угоду про їх вихованні та утриманні, мотиви розірвання шлюбу, пред'являються чи подружжям інші вимоги, які можуть бути розглянуті в шлюборозлучному процесі. До заяви про розлучення повинні додаватися копія свідоцтва про народження дитини, документи про заробіток і інших джерелах доходів подружжя, інші необхідні документи .Иски про розірвання шлюбу пред'являються до районного (міського) суду за місцем проживання подружжя, якщо вони проживають разом, а при окреме проживання за місцем проживання чоловіка відповідача.

В яких випадках суд розриває шлюб?

Шлюб розривається, якщо судом буде встановлено, що спільна життя подружжя і збереження сім'ї стали неможливими (ч. 2 ст. 40 СК України). Конфлікти між подружжям, викликані випадковими причинами, а також не підтверджене серйозними доводами небажання одного або обох із подружжя продовжувати шлюб, не можуть вважатися достатньою підставою для його розірвання. Тільки встановивши, що спільна життя подружжя і збереження сім'ї стали неможливими, що сім’я розпалася остаточно, суд має право задовольнити вимогу про розірвання шлюбу.

Чи може суд відмовити в розлученні і в яких випадках?

Виходячи з установки закону про необхідність розірвати шлюб тільки у випадках остаточного розпаду сім'ї і неможливості її збереження, суд може відмовити в розлученні, хоча про це просять обидва дружина, і навпаки, винести рішення про розірвання шлюбу при наявності заперечень з боку чоловіка-відповідача. Суд може відмовити в позові про розлучення з урахуванням конкретної ситуації, навіть якщо причина розлучення відноситься до числа обліковуються на практиці.

Які рішення може винести суд при розгляді шлюборозлучного справи?

Суд, який розглядає бракоразводное справу, може винести одне з таких рішень: розірвати шлюб; відмовити в позові; відкласти справу розглядом і призначити подружжю термін для примирення (в межах, передбачених законодавством), якщо не вдалося досягти цього в судовому засіданні. Кпшс України встановив 3 місячний термін для примирення сторін, але бувають виняткові випадки, коли суд відкладає справу до примирення сторін терміном до 6 місяців.

Чи бувають випадки, коли суд відкладає справу слуханням кілька разів і чому?

Відкладення розгляду справи в межах встановленого шестимісячного терміну може бути і неодноразовим. З урахуванням конкретних обставин справи суд за заявою подружжя або одного з них має право змінити термін, наданий їм для примирення і розглянути справу до його закінчення. Якщо ж протягом зазначеного періоду подружжя не примирилися, суд розглядає справу і виносить рішення про розлучення. Що примирилися подружжя, яким було відмовлено в позові про розірвання шлюбу, має право знову звернутися в суд з позовом про розлучення, якщо їхні відносини не нормалізувалися. У законі не встановлено термін, що обмежує їх право на таке звернення.

Чи вправі суд розглядати одночасно з позовом про розірвання шлюбу інші вимоги подружжя?

Суд не має права розглядати одночасно з позовом про розірвання шлюбу інші вимоги подружжя або вимоги, що зачіпають інтереси третіх осіб. Так, суд не може в процесі розірвання шлюбу вирішувати питання про визнання недійсною актового запису про батька або матері дитини. Тому, якщо при поданні позову про стягнення аліментів на дітей інша сторона заперечує запис про батька або матері дитини в актового запису про народження, обидва ці вимоги підлягають виділенню з справи про розірвання шлюбу для їх спільного розгляду в окремому провадженні.

Не можуть бути розглянуті в шлюборозлучному процесі вимоги майнового характеру, пов'язані з членством одного з подружжя в садівничому товаристві, житлово-будівельному, гаражно-будівельному і дачно-будівельному кооперативі. Не розглядаються одночасно з розірванням шлюбу і вимоги про розділі житлової площі, так як це зачіпає права третіх осіб.

Яке рішення може прийняти суд у разі примирення подружжя після винесення судом рішення про розірвання шлюбу?

Примирення подружжя можливо і після винесення судом рішення про розірвання шлюбу. У цьому випадку суд має право на їх прохання винести ухвалу про припинення виконавчого провадження, якщо розлучення не зареєстрований в Загсі. В останньому випадку шлюб доводиться реєструвати заново.

Яка держмито при винесенні рішення про розірвання шлюбу?

При винесенні рішення про розірвання шлюбу суд визначає суму 0,5% мінімальної заробітної плати, у випадку взаємної згоди подружжя, які не мають несовершеннолет них дітей; у випадку, якщо обоє з подружжя перебувають у першому шлюбі від 0,5 до 1 мінімальної зарплати; якщо один з подружжя перебуває у повторному шлюбі від 1 до 1,5 мінімальної заробітної плати; з особами, визнаними в установленому порядку безвісно відсутніми або недієздатними внаслідок душевної хвороби чи недоумства, або з особами, засудженими за скоєння злочину до позбавлення волі на строк не менше трьох років 0,3% мінімальної заробітної плати.

Ця сума повинна бути сплачена одним або обома подружжям за видачу їм свідоцтва про розлучення.

З якого моменту шлюб вважається припиненим?

Шлюб вважається припиненим не з моменту набрання рішенням суду законної сили, а з часу запису про розлучення в книзі реєстрації актів цивільного стану, яка знаходиться в Загсі. До цього моменту шлюб вважається юридично існуючим він є перешкодою для укладання іншого шлюбу, якщо після розлучення в суді, але до його реєстрації в Загсі був зачатий дитина, він буде вважатися народженим до шлюбу.

Суд виніс рішення про розірвання шлюбу між подружжям. Це рішення вступило в законну силу, але вони передумали і не хочуть реєструвати розлучення в Загсі. У такому випадку їх шлюб не буде вважатися припиненим. Якщо розлучення відбувається в Загсі розірвання шлюбу та реєстрація розлучення відбуваються одночасно.

Реєстрація розлучення може бути проведена як за заявою обох, так і одного з подружжя. При цьому повинна бути представлена копія рішення суду або виписка з рішення суду про розірвання шлюбу. Необхідно також подання квитанції про сплату встановленої судом державного мита.

В якому порядку розглядаються справи про розлучення з недієздатним чоловіком, а також з чоловіком, засудженим на термін не менше 3 років?

Для розгляду цих справ у суді характерний ряд особливостей:

судове провадження за ним здійснюється за місцем проживання позивача; за ним не приймаються заходи до примирення; ці справи розглядаються без виклику до суду дружина-відповідача. При подачі заяви сплачується державної твенная мито в розмірі 0,05% мінімальної заробітної плати.

Чи можна в шлюборозлучному процесі одночасно вирішувати й інші спори, що виникли у подружжя?

В шлюборозлучному процесі одночасно з розірванням шлюбу суд може вирішити виниклі між подружжям спори:

про те, з ким з них будуть проживати неповнолітні діти після розірвання шлюбу та стягнення на них аліментів ;

про стягнення коштів на утримання потребує непрацездатного чоловіка;

про розділ майна, яке є спільною сумісною власністю подружжя

Зазначені суперечки суд розглядає, якщо про це заявлена прохання одного з подружжя, а також за ініціативою суду, коли це необхідно для захисту інтересів дітей або непрацездатного дружина. Зокрема суд може стягнути аліменти на дітей незалежно від пред'явлення про це позову. Слід зазначити, що вимога про розділ майна, що розглядається одночасно із заявою про розірвання шлюбу, не підлягає оплаті митом. Позовні заяви, подані після прийняття судом рішення про розірвання шлюбу, оплачуються митом на загальних підставах.

Чи можна дружину порушити справу про розірвання шлюбу без згоди дружини?

Ст. 38 Кпшс України забороняє чоловікові без згоди дружини порушувати справу про розірвання шлюбу під час її вагітності і протягом 1 року після народження дитини. Це правило діє і в тих випадках, коли дитина народилася мертвою чи не дожив до року.

Н. прийшов до судді і просив прийняти заяву про розлучення з М., з якою він перебував у шлюбі 2 роки. Н. розповів, що 6 місяців тому його дружина народила сина, після чого їх відносини різко погіршилися, а потім стали нестерпними. Дитина часто хворіє. Дружина роздратована. Жити разом неможливо. Суддя пояснив Н., що він міг би прийняти заяву про розлучення лише за наявності письмової згоди на це М. Оскільки його немає, справа про розірвання шлюбу не може бути розглянуто. Якщо ж заяву про розлучення було прийнято, а потім з'ясувалося, що дружина заперечує проти розірвання шлюбу, суд припиняє справу виробництвом. Справа підлягає припиненню і в тому випадку, коли дружина спочатку погодилася на порушення справи в суді за заявою чоловіка, а потім в судовому засіданні, стала заперечувати проти розлучення. Без згоди дружини чоловік не має право пред'явити позов про розірвання шлюбу протягом 1 року після народження дитини і в тому випадку, коли він не записаний батьком дитини. Жінка, що перебуває в одному з станів, передбачених ст. 31 Кпшс України, у будь-який час може пред'явити позов про розірвання шлюбу. Згода дружини на пред'явлення чоловіком позову про розлучення може бути дано в спільній заяві про розірвання шлюбу або шляхом відповідного запису на заяві чоловіка.

Адвокат  по розлученням Тищенко Р.П. допоможе при . Телефонуйте 067 240 90 46

Контакты

lawyer_tischenko Адвокат Тищенко Роман Петрович
Послуги адвоката в Києві
Контакты:
Адреса: 03057 Україна, Київ, Антона Цедіка 10-а,
Телефон:+3 8067 240–90–46,
Электронна пошта: advocate@yourlawyer.in.ua UAH
Час роботи: щоденно 09:00 - 18:00

Що ви отримуєте, замовивши послуги адвоката

  • 1. Доведення вашої справи до логічного завершення
  • 2. Доступні ціни на послуги адвоката
  • 3. Різнобічна юридична практика
  • 4. Допомога на стадії виконання рішення суду
  • 5. Комплексний аналіз ситуації (справи)
  • 6. Велика кількість виграних справ (досвід)

Поиск по сайту