03057 Україна, Київ, Антона Цедіка 10-а

Раздел машины при разводе

Поділ автомобіля (машини) подружжям.

Як краще! До розірвання шлюбу? Під час розірвання шлюбу? Чи після розірвання шлюбу?

У відповідності до ст.60 СК України, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Тобто, поділ автомобіля можливий на будь якій стадії розірвання шлюбу у тому випадку, якщо автомобіль є спільною сумісною власністю подружжя.

Варто зазначити, що ст.74 СК України, передбачає, якщо жінка та чоловік проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, майно, набуте ними за час спільного проживання, належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено письмовим договором між ними. Таким чином, поділ автомобіля можливий також і взагалі без реєстрації шлюбу.

На перший погляд все досить просто, але на практиці в судах виникає проблемне питання, що автомобіль є неподільною річчю і який саме спосіб вибрати для поділу автомобіля, як найкращий, залежить від індивідуальних обставин по справі, таких наприклад, як: наявне інше майно подружжя, інтереси дитини, дружини, чоловіка та інші обставини що мають істотне значення.

Найбільш поширений спосіб поділу автомобіля в судовому порядку, це коли одному із подружжя залишається автомобіль, а іншому присуджується його 50% компенсація, або суд просто визнає право власності на автомобіль по ½ за кожним із подружжям.

Звісно, це не повний перелік можливих варіантів поділу автомобіля, а завдання адвоката з питань поділу автомобіля (машини) вибрати для свого клієнта найкращий варіант і відстояти його в суді.

Доречно згадати, про строки позовної давності. Позовна давність не застосовується до вимог про поділ майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, якщо шлюб між ними не розірвано. До вимоги про поділ майна, заявленої після розірвання шлюбу, застосовується позовна давність у три роки. Позовна давність обчислюється від дня, коли один із співвласників дізнався або міг дізнатися про порушення свого права власності.(ст.72 СК України).

    Крім того, адвокат при поділі автомобіля здійснює наступні дії:
  • всебічний аналіз ситуації і надає клієнту оптимальний шлях по поділу автомобіля (машини);
  • проводить можливу процедуру досудового врегулювання спору (медіація);
  • готує всі необхідні процесуальних документів для судового процесу;
  • здійснює подачу позову до суду та відстоює інтереси клієнта в суді;
  • у разі необхідності оскаржує рішення суду в апеляційному та касаційному суді.
  • Контакты

    lawyer_tischenko Адвокат Тищенко Роман Петрович
    Послуги адвоката в Києві
    Контакты:
    Адреса: 03057 Україна, Київ, Антона Цедіка 10-а,
    Телефон:+3 8067 240–90–46,
    Электронна пошта: advocate@yourlawyer.in.ua UAH
    Час роботи: щоденно 09:00 - 18:00

    Що ви отримуєте, замовивши послуги адвоката

    • 1. Доведення вашої справи до логічного завершення
    • 2. Доступні ціни на послуги адвоката
    • 3. Різнобічна юридична практика
    • 4. Допомога на стадії виконання рішення суду
    • 5. Комплексний аналіз ситуації (справи)
    • 6. Велика кількість виграних справ (досвід)

    Поиск по сайту