03057 Україна, Київ, Антона Цедіка 10-а

Статті

Боржникам виставлять рахунок

Посилення законів щодо боржників! Боржникам мало не здасться!

Нова редакція закону "Про виконавчу службу", яка набула чинності з 9 березня, значно спростила процедуру стягнення боргів. У ній державної виконавчої служби надано більше прав і інструментів для вибивання боргів. А також безпосередньо посилена відповідальність боржників.

Вікторія Бойко для UBR

"Новий закон спрямований на те, щоб максимально сконцентрувати повноваження з переслідування боржників саме органами виконавчої служби. Як шляхом збільшення штрафів, а це збільшення більш ніж у 10 разів, так і появою такий новели як введення кримінальної відповідальності за протидію дій державного виконавця", - підкреслює Юрій Семенюк, партнер юридичної компанії.

Обрізані можливості боржників

Штрафи хоч і збільшені до рівня вище, ніж тисяча гривень, але це не найгірше, що очікує боржників. По-перше, вони втратили можливість блокувати роботу виконавців. Так, закон надав останнім право накладати арешт на грошові кошти, цінності, рахунки, також дав право щодо вільного доступу до житла боржника або приміщення, яке він знімає, а також надана можливість переслідування боржників. Цього раніше не було. Для здійснення подібних дій державний виконавець повинен був звертатися окремо в суди. А це затягувало процедуру. "До сьогоднішнього дня одне виконавче виробництво могло обростати декількома судовими процесами, які не обов'язково були пов'язані з проведенням самого виконавчого виробництва. А, наприклад, з якими-то побічними процесами. Це накладало свій відбиток на процедуру і затягувало її. Кредитори таким чином потім роками не могли стягнути суму з боржника", - підкреслює Юрій Семенюк.

Держвиконавець приверне міліцію

Також законом передбачається право державному виконавцю забезпечити привід боржника через органи внутрішніх справ. "У попередньому варіанті закону такого права не було. Тобто, державний виконавець може вільно поводитися з відповідною постановою в органи внутрішніх справ. І в міліції повинні доставити боржника для бесіди з державним виконавцем", - підкреслює Артем Стоянов, партнер юридичної фірми.

Не було в старій редакції закону і права виконавців протягом трьох днів отримувати будь-яку інформацію стосовно боржника від БТІ, МРЕО, банків. Фінустанови тепер змушені будуть відкривати навіть конфіденційні дані, що охороняються законом. А це відомості про валютні цінності, рахунках та залишках, на них.

"Закон "Про банки і банківську діяльність" обмежує банки в розкритті інформації в тій частни, яка не суперечить закону. В даному випадку спеціальний закон надає право доступу виконавцю у процесі виконання ним своїх службових обов'язків і здійснення виконавчого провадження, доступ фактично до будь-якої конфіденційної інформації", - стверджує Юрій Семенюк.

Арешт на майбутнє

Ще одна цікава новація - право на арешт рахунків юридичних осіб. І не тільки наявних або тих, про яких у виконавця є дані. А навіть тих рахунків, які юридична особа може відкрити з часом. "Перш ніж відкрити рахунок, ви повинні отримати спеціальний бланк, спеціальну форму про реєстрацію в податковій інспекції. Тому як би все контролюється. І сховатися, сховати якої рахунок в Україні неможливо. Всі рахунки, які будуть відкриті в майбутньому, також автоматично будуть заарештовані", - підкреслює Артем Стоянов, партнер юридичної фірми.

Але найбільш неприємні права, які отримала виконавча служба, - це обмеження виїзду боржників за кордон. Причому і керівників юридичних осіб-боржників, і неплатників - простих громадян.

В рамках виконавчого виробництва інформація заноситься до спеціального реєстру прикордонних служб. І громадянина можуть заарештувати на кордоні якщо він ховається від сплати кредиту. Або просто не випустити за кордон. Конститционное право на свободу пересування тут не порушується,запевняють експерти. Оскільки воно може бути обмежена в рамках дії певного закону. Як, наприклад, у відношенні особи, що перебувають під арештом. "Заборона на виїзд з України накладається відносно особи у зв'язку з ухиленням або невиконанням законних вимог державного виконавця. Тобто це не суперечить Конституції оскільки це проводиться в рамках процедури певної окремим спеціальним законом", констатує Юрій Семенюк.

Держвиконавець виселить з квартири

Також державний виконавець отримав право ініціювати виселення боржника з квартири та продажу цих приміщень і земельних ділянок. "Сам порядок реалізації виселення та продажу повинен ще деталізовані на рівні постанов КМ або інших державних органів. Він буде ще прийматися окремо. Тому що і норма, яка міститься в редакції закону, всі нюанси і всі деталі не передбачає. Зокрема, що робити з проживаючими в квартирі дітьми", - уточнює Артем Стоянов.

На цьому новації для державних виконавців не закінчуються. І всі вони спрямовані на захист кредиторів. Закон вже викликав бурхливу реакцію суспільства. Але експерти заявляють, що нова редакція - це аналог світової практики. Тобто, вітчизняні законотворці підтягнули законодавчу базу до світових стандартів. Там механізм стягнення боргів - це автоматична процедура. Такою вона повинна стати і в Україні.

Джерело: Український Бізнес Ресурс

Контакты

lawyer_tischenko Адвокат Тищенко Роман Петрович
Послуги адвоката в Києві
Контакты:
Адреса: 03057 Україна, Київ, Антона Цедіка 10-а,
Телефон:+3 8067 240–90–46,
Электронна пошта: advocate@yourlawyer.in.ua UAH
Час роботи: щоденно 09:00 - 18:00

Що ви отримуєте, замовивши послуги адвоката

  • 1. Доведення вашої справи до логічного завершення
  • 2. Доступні ціни на послуги адвоката
  • 3. Різнобічна юридична практика
  • 4. Допомога на стадії виконання рішення суду
  • 5. Комплексний аналіз ситуації (справи)
  • 6. Велика кількість виграних справ (досвід)

Поиск по сайту