03057 Україна, Київ, Антона Цедіка 10-а

Статті

Адвокат або юрист? До кого краще звертатися

Давайте розберемося.


Адвокат або юрист?! У чому різниця між цими професіями? Життя така штука, що без потреби ми рідко замислюємося над деякими поняттями, адже коли немає часу на роздуми і потрібно швидко приймати рішення неправильний вибір може обернутися великий невдачею. В життя майже кожного громадянина рано чи пізно виникає ситуація, коли волею не волею доводиться звертатися до суду, міліції або прокуратури одним словом в правоохоронні органи. І тут і виникає дилема з ким туди йти? Одному з адвокатом або юристом?

Адвокат або юрист, а яка різниця?! У нашій країні багато хто вважає що адвокат і юрист це одна і та ж професія, так давайте все ж розберемося в чому тут різниця Для того що б визначиться з тим хто вам потрібен адвокат або юрист давайте з'ясуємо для себе ці поняття.

Адвокат має набагато більше привілеїв і повноважень ніж юрист
Професіоналізм і компетентність адвоката не повинна викликати сумнівів ні у вас, ні у суду. Бажання надати кваліфіковану юридичну допомогу в максимально короткий термін є невід'ємною частиною адвокатської етики

Адвокат має набагато більше привілеїв і повноважень ніж юрист

Професіоналізм і компетентність адвоката не повинна викликати сумнівів ні у вас, ні у суду. Бажання надати кваліфіковану юридичну допомогу в максимально короткий термін є невід'ємною частиною адвокатської етики

 

Звернемося до тлумачних словників:

 • Адвокат - А. Юрист, спеціаліст, який надає професійну правову допомогу фізичним і юридичним особам, що здійснює захист підсудного в суді.
 • Б. Захисник, який виступає на захист кого-або, чого-небудь. (Бізнес-словник)
 • Адвокат юрист, як доручається надання юридичної допомоги громадянам та організаціям у тому числі захист чиїх-небудь інтересів у суді, захисник (словник Ожегова)
 • Адвокат правознавець, що бере на себе ведення позовів і захист підсудного; приватний посередник з позовів, стряпчий, ходок, ділок. (Словник Даля)
 • Адвокат юрист, що надає першу допомогу, консультуючи громадян і організації, представляючи їх інтереси в суді і т.п.
 • Адвокатом, є " громадяни , які мають ліцензію на юридичну практику".Адвокат повинен підтримувати стабільність політичної і соціальної влади, здійснювати правосуддя.(Юридичний словник Блека)

Висновок

Адвокатом може стати громадянин України, з вищою юридичною освітою і стажем роботи за спеціальністю юриста не менше двох років, склав кваліфікаційний іспит прийняв Присягу адвоката України (ст.2 ЗУ "Про адвокатуру") і отримав свідоцтво що дає право займатися адвокатською діяльністю.

Вища кваліфікаційна комісія адвокатури затверджує програму іспитів. Іспит включає в себе питання по всіх галузях права, дуже складний і різносторонній. Тільки після здачі іспитів адвокат отримує свідоцтво на право заняття адвокатською діяльністю та приймає присягу адвоката України.

Одним словом, рівень освіти, основні знання і навички адвоката вже перевірила за вас комісія, в іншому випадку цій людині просто не присвоїли статус адвоката. Робота адвоката регулюється ЗУ "Про адвокатуру", який наділяє адвоката широкими повноваженнями і звичайно ж обов'язками які так необхідні для ефективної роботи з представництва в суді, збору необхідних доказів. Адвокат може надати вам своє посвідчення, яке підтверджує його статус адвоката.

Повноваження адвоката і юриста мають істотні відмінності. Права адвоката чітко визначені в Законі України "Про адвокатуру", а ось права юриста офіційно не визначені жодним нормативним документом

Згідно з українським законодавством має право захищати права громадян в кримінальному процесі ТІЛЬКИ АДВОКАТ! Професійна етика адвоката не дає йому розголошувати конфіденційну інформацію, отриману від клієнта, навіть якщо відомо про розголошення цієї інформації іншою стороною. Бо порушення цих вимог може спричинити за собою позбавлення його статусу адвоката.

Адвокат має набагато більше привілеїв і повноважень ніж юрист

Професіоналізм і компетентність адвоката не повинна викликати сумнівів ні у вас, ні у суду. Бажання надати кваліфіковану юридичну допомогу в максимально короткий термін є невід'ємною частиною адвокатської етики

Підводячи підсумок усього вище сказаного - хороший адвокат повинен володіти такими якостями як: сумлінність, відповідальність, наполегливість і чесність

Будь-який адвокат - юрист, але не кожен юрист може бути адвокатом

Ключові моменти роботи адвоката :

 • Зберігати адвокатську таємницю. (Ст.9 ЗУ "Про адвокатуру")
 • Адвокат має право направляти адвокатські запити
 • Забороняється втручатися в адвокатську діяльність, вимагати у адвоката або його помічників інформацію, що є таємницею адвокатської
 • Адвокати не можуть виступати і бути допитані в якості свідків
 • Документи, пов'язані з виконанням адвокатського доручення, не підлягають огляду, вилучення чи розголошення без згоди адвоката
 • Забороняється прослуховування телефонних розмов адвоката. (Ст.10 ЗУ "Про адвокатуру").
 • Адвокат несе дисциплінарну відповідальність за порушення ЗУ "Про адвокатуру" і Присяги адвоката України
 • Адвокат зобов'язаний дотримуватися "Кодекс професійної етики" (до юриста таких вимог не пред'являється)

А тепер розберемося з тим, хто ж такий юрист:

Звернемося в словник:

 • Юрист-Специалист по юридичних наук, юридичних питань (словник Ожегова)
 • Юрист (від лат. jus - право) - фахівець з правознавства, юридичних наук; практичний діяч в галузі права. Отже, до юристів можна віднести: людей, які отримали юридична освіта; правознавців (бізнес-словник)
 • Юрист - Спеціаліст з юридичною освітою; правознавець. Практичний діяч в галузі права.
 • Дипломований юрист - чоловік, який отримав вищу юридичну освіту. Юридична освіта вважається отриманим після того, як випускник пройшов державну атестацію" і здав всі державні іспити
 • Юрист- це громадянин, лише має вищу юридичну освіту.
 • Юрист - це досить розпливчасте поняття. Юристом може бути і нотаріус, і працівник юридичного відділу організації Вирішувати, звичайно вам, але моя вам порада рішення своїх проблем все ж краще довірити професіонала своєї справи. Звичайно і серед практикуючих адвокатів, які пройшли атестацію і прийняли присягу адвоката трапляються різні люди, часом знайти дійсно грамотного і гарного адвоката буває так само складно, як і хорошого лікаря.

Юридические услуги Киев адвокта Тищенко Р.П.

Обращайтесь по адресу:

г. Киев, ул. Потье Эжена, 10-а.

тел.067-240-90-46. Надежная юридическая помощь и защита!

Контакты

lawyer_tischenko Адвокат Тищенко Роман Петрович
Послуги адвоката в Києві
Контакты:
Адреса: 03057 Україна, Київ, Антона Цедіка 10-а,
Телефон:+3 8067 240–90–46,
Электронна пошта: advocate@yourlawyer.in.ua UAH
Час роботи: щоденно 09:00 - 18:00

Що ви отримуєте, замовивши послуги адвоката

 • 1. Доведення вашої справи до логічного завершення
 • 2. Доступні ціни на послуги адвоката
 • 3. Різнобічна юридична практика
 • 4. Допомога на стадії виконання рішення суду
 • 5. Комплексний аналіз ситуації (справи)
 • 6. Велика кількість виграних справ (досвід)

Поиск по сайту