До Служби у справах дітей Солом‘янської районної в місті Києві державної адміністрації
Заявник (Батько):
____________________________________
02140, м. Київ, вул. _______________,
буд. _____ , кв. _________
засоби зв’язку відсутні
Заінтересована особа (Матір):
____________________________
Заява
23.08.2008 року між _____________ (Заявник) та _____________ було укладено шлюб, про щосвідчить свідоцтво про шлюб від _____________ № ____. Від даного шлюбу мають Доньку – _________________ 27.07.2009 року народження про що свідчить свідоцтво про народження від ________ року №_____.
Як виявилося, Заявник та Матір мають різні характери та погляди на життя. А тому ________ року рішенням Солом'янського районного суду
м. Києва по справі №________ шлюб між ними було розірвано. При цьому за рішенням суду та за взаємною згодою Заявника та Матері Донька залишилася проживати разом з матір'ю.
Незважаючи на те, що Матір відмовилася від аліментів та будь-якої матеріальної допомоги, Заявник після розлученняматеріально допомагає дитині, про що свідчать квитанції про переказ готівки.
Заявник має постійну роботу, що підтверджується характеристикою з місця роботи від ____________ року №__ та довідкою від ____________ року №__. На роботі характеризується позитивно. Забезпечений житлом.
Відповідно до ст. 141 СК України мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.
Відповідно до ст. 153 СК України батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою.
Відповідно ж до ч.2, 3 ст. 157 СК України той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов'язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею. А той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини.
Відповідно до ст. 11 ЗУ від 26.04.2001 №2402-III «Про охорону дитинства» Батько і мати мають рівні права та обов'язки щодо своїх дітей.
Відповідно до ст. 15 ЗУ від 26.04.2001 №2402-III дитина, яка проживає окремо від батьків або одного з них, має право на підтримання з ними регулярних особистих стосунків і прямих контактів. Батьки, які проживають окремо від дитини, зобов'язані брати участь у її вихованні і мають право спілкуватися з нею.
Таким чином з аналізу вищевикладеного вбачається, що Заявник, сумлінно та добровільно виконуючи покладені на нього обов’язки по утриманню дитини, має такі ж права на участь у вихованні доньки як і матір.Проте Матір перешкоджає побаченням Заявника з донькою і не дозволяє спілкуватися з нею. Тобто матір дитини:
- По-перше порушує право дитини на нормальний духовний розвиток та розвиток особистості, оскільки нормальним розвитком є такий, в якому беруть участь обоє батьків, якщо інше не встановлено судом;
- По-друге, порушує права Заявника як батька, що передбачені
ст. 141, 153, 157 Сімейного кодексу, а саме право на особисте спілкування з донькою.
Заявник неодноразово намагався вирішити питання побачень з дитиною мирним шляхом, але безуспішно. А тому змушений звернутися до служби у справах дітей Солом‘янської районної в місті Києві державної адміністрації оскільки відповідно до ст. 158 СК України за заявою матері, батька дитини орган опіки та піклування визначає способи участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від неї.
Як вбачається з довідки з місця роботи від ____________року №__, Заявник має плаваючий графік роботи з двома вихідними днями на тиждень, який визначається окремо на кожний тиждень.А тому Заявник просить визначити наступний порядок спілкування зі своєю Донькою:
1. _________________ має право на спілкування з _______________ двадні на тижденьз урахуванням відвідуваннядошкільного (або шкільного) закладу з яких:
- Один день – субота з 09 год. 00 хв. до21 год. 00 хв.
- Другий деньвизначається домовленістю між Заявником та Матрір’ю окремо кожного тижня шляхомписьмової домовленості.
2. Спілкування з ____________має відбуватися на території фактичного проживання Батькаабо на його розсуд.
3. Зобов’язати Матір повідомляти Батькапро термін від’їздута місце перебування Донькиза межі м. Києва шляхом письмового повідомлення (особисто вручити повідомлення або надіслати цінним листом з описом та повідомленням) не пізніше ніж за10 днів перед від’їздом.
Додатки:
1. Копія свідоцтва про шлюб від _____________ № ____;
2. Копія свідоцтва про народження від ____________ року №________;
3. Копія рішення суду від ____________ року по справі №____________;
4. Копія характеристики від ____________ року №__;
5. Копія довідки від ____________ року №__;
6. Копії квитанцій від ____________ року.
«___» ______________ 2011 року _____________________
Юридические услуги Киев адвокта Тищенко Р.П.
Обращайтесь по адресу:
г. Киев, ул. Потье Эжена, 10-а.
тел.067-240-90-46. Надежная юридическая помощь и защита!