03057 Україна, Київ, Антона Цедіка 10-а

Заява про перегляд заочного рішення

До Києво-Святошинського районного суду Київської області

03170, м. Київ, вул. Мельниченка, буд. 1

 

Справа: № __________

Суддя: ________

 

Відповідач:

______________________________________

 

Заява

про перегляд заочного рішення

 

 

___ листопада 2007 року Києво-Святошинським районним судом Київської області було винесено заочне рішення по справі №__________ за позовом __________ до Вишневої міської ради Києво-Святошинського району Київської області, __________ (Відповідач 2) про встановлення факту материнства та визнання права власності на спадкове майно.

2010 року Відповідачем 2 була написана заява про ознайомлення зі справою №__________.

Відповідно до ст. 228 ЦПК України заяву про  перегляд  заочного  рішення  може  бути  подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

 

Дане рішення, на думку Відповідача 2, підлягає скасуванню та перегляду в новому порядку так як:

1. Відповідно до ст. 256 ЦПК України в порядку окремого провадження суд розглядає справи про встановлення родинних відносин – тобто визнає факт, що має юридичне значення. Ст. 234 ЦПК України встановлено перелік справ, що розглядаються в порядку окремого провадження. Справи про визнання права власності розглядаються виключно в порядку позовного провадження. Таким чином суд не мав права об’єднувати в одне провадження неоднорідні позовні вимоги.

2.  Відповідно до ст. 257 ЦК України Загальна позовна давність встановлюється тривалістю у  три роки.

Відповідно до ст. 74 ЦК УРСР  Загальний строк для захисту права за  позовом  особи,  право якої порушено (позовна давність), встановлюється в три роки.

Як зазначено в рішенні суду по справі №__________ Позивач у 1990 році вже звертався до державного нотаріуса на право вступу у спадщину. Йому було відмовлено так як виникла необхідність встановлення факту материнства. Таким чином Позивач ще у 1994 році пропустив строк давності, щодо заявлених у позовній заяві вимог.

3.  Відповідно до ст. 384 ЦК України будинок, споруджений або  придбаний  житлово-будівельним (житловим) кооперативом, є його власністю. На момент смерті ___________ квартира №7, що знаходиться за адресою Київська область, Києво-Святошинський район, __________ знаходилася у власності ЖБК __________. Дана квартира була приватизована Відповідачем 2 у січні 1993 року, про що свідчить довідка ЖБК __________ від січня 1993 року (реєстрація права власності проведена 1993 року Київським міжобласним бюро технічної інвентаризації)

Таким чином, Відповідач, по-перше, був позбавлений можливості подати докази, які мають суттєве значення для вирішення справи, а
по-друге, судом прийнято рішення на підставі матеріалів і доказів наданих лише Позивачем, що призвело, до неповного з’ясування обставин та прийняття рішення, яке не відповідає вимогам Законодавства України.

Окрім того відповідно до п. 2 Постанови Пленуму ВСУ №14 від 18.12.2009 «Про судове рішення у цивільній справі» Обґрунтованим визнається рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з'ясованих обставин підтверджених доказами, які відповідають вимогам закону про їх належність та допустимість.

А так як судом було з’ясовано не всі обставини даної справи, винесене рішення не може вважатися обґрунтованим.

Відповідно до ст. 232 ЦПК України заочне рішення підлягає  скасуванню,  якщо  судом  буде встановлено,  що відповідач не з'явився в судове засідання  та  не повідомив  про  причини неявки з поважних причин і докази,  на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи. Відповідач не мав змоги з’явитися в перше судове засідання у зв’язку з похилим віком, а також за станом свого здоров’я так як йому важко було пересуватися навіть по квартирі.

Окрім того __ листопада 2007 року суд розглянув справу та виніс рішення, як зазначено в протоколі судового засідання, «у зв’язку із повторною неявкою відповідачів які про час та місце розгляду справи належним чином повідомлені». Проте, як вбачається із матеріалів справи, Відповідач 2 був залучений в якості співвідповідача лише __ листопада 2007 року після чого, йому було надіслано телеграму з’явитись на судове засідання __ листопада 2007 року. Він не з’явивсь, і це була його перша неявка. Про те суд не переніс судове засідання а виніс всупереч закону судове рішення, вказавши в протоколі, Відповідач 2 повторно не з’явився.

Другої повістки він не отримував, в зв’язку з тим, що судом не було надіслано її, оскільки другого засідання за участі відповідача 2 не було.

Відповідно до ст. 74 ЦПК України Судові повістки про виклик у суд надсилаються особам,  які беруть  участь у справі. А тому судом були порушені вимоги ст. 74, 232 ЦПК України.

На підставі вищевикладеного та керуючись

ст. 3, 74, 227, 228, 232, 234, 256, ЦПК України;

ст. 257, 384 ЦК України

 

 

 

прошу суд:

 

  1. Переглянути заочне рішення від __ листопада 2007 року по справі
    №__________ за позовом __________ до Вишневої міської ради Києво-Святошинського району Київської області, __________ про встановлення факту материнства та визнання права власності на спадкове майно.
  2. Скасувати заочне рішення від __ листопада 2007 року по справі
    №__________ за позовом __________ до Вишневої міської ради Києво-Святошинського району Київської області, __________ про встановлення факту материнства та визнання права власності на спадкове майно та призначити справу до розгляду в загальному порядку.

 

 

Додатки:

  1. Копія заяви про перегляд заочного рішення (2 копії);

 

 

 

 

 

 

 

__________ 2010 року                          _______ заявник:

 


Юридические услуги Киев адвокта Тищенко Р.П.

Обращайтесь по адресу:

г. Киев, ул. Потье Эжена, 10-а.

тел.067-240-90-46. Надежная юридическая помощь и защита!

Контакты

lawyer_tischenko Адвокат Тищенко Роман Петрович
Послуги адвоката в Києві
Контакты:
Адреса: 03057 Україна, Київ, Антона Цедіка 10-а,
Телефон:+3 8067 240–90–46,
Электронна пошта: advocate@yourlawyer.in.ua UAH
Час роботи: щоденно 09:00 - 18:00

Що ви отримуєте, замовивши послуги адвоката

  • 1. Доведення вашої справи до логічного завершення
  • 2. Доступні ціни на послуги адвоката
  • 3. Різнобічна юридична практика
  • 4. Допомога на стадії виконання рішення суду
  • 5. Комплексний аналіз ситуації (справи)
  • 6. Велика кількість виграних справ (досвід)

Поиск по сайту