03057 Україна, Київ, Антона Цедіка 10-а

Хто отримує право на спадок?

Що потрібно знати про долю майна і боргів, що залишилися після смерті громадянина.  У відповідність з нормами ст. 1223 ГК, в разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття  спадку або відмови від нього спадкоємцями по заповіту,  а також у разі, коли частина спадкового майна залишається не заповіданою, право на спадок згідно із законом отримують осіб, визначених законом.

Зокрема, до таких осіб ст. 1261–1265 ГК відносить родичів, “розбивши” їх на наступні черги.  Слід розуміти, що ГК передбачена імперативна норма, згідно якої спадкоємці попередньої черги усувають від спадкоємства спадкоємців подальших черг.  Стаття 1258 ГК встановлює обов'язкове правило:

“Кожна подальша черга спадкоємців згідно із законом отримує право на спадкоємство в разі відсутності спадкоємців попередньої черги, відчуження їх від спадкоємства, неприйняття ними спадку або відмови від його прийняття, окрім випадків заміни черговості спадкоємства на підставі нотаріальний засвідченого договору зацікавлених спадкоємців”.

Це означає, що в першу чергу до спадкоємства закликаються діти спадкодавця (рідні і усиновлені),  у тому числі і зачаті за життя спадкодавця і народжені після його смерті, чоловік (а), що пережив (ая) спадкодавця  і його батьки, – всі вони є спадкоємцями першої черги.  Згідно ст. 1262 ГК до спадкоємців другої черги

тобто до тих громадян, які вважатимуться спадкоємцями за умови, що спадкоємців першої черги немає, відносять рідних братів і сестри померлого, його бабку і діда (як з боку батька, так і з боку матері).  Стаття 1263 ГК називає спадкоємців третьої черги, які закликаються до спадкоємства, якщо немає спадкоємців перших двох черг.

Так от, до них відносяться рідні дядьки і тітки спадкодавця.  Спадкоємцями четвертої черги можуть бути особи, що проживають із спадкодавцем однією сім'єю не менше п'яти років до відкриття спадку (ст. 1264 ГК).  Відкриттям спадку визнається день смерті особи або день, з якого особа оголошується померлою (день вступу  до законної сили вирішення суду про оголошення громадянина померлим).

Адвокат Тищенко Р.П кваліфікована юридична допомога у складних спадкових справах (спорах)

Контакты

lawyer_tischenko Адвокат Тищенко Роман Петрович
Послуги адвоката в Києві
Контакты:
Адреса: 03057 Україна, Київ, Антона Цедіка 10-а,
Телефон:+3 8067 240–90–46,
Электронна пошта: advocate@yourlawyer.in.ua UAH
Час роботи: щоденно 09:00 - 18:00

Що ви отримуєте, замовивши послуги адвоката

  • 1. Доведення вашої справи до логічного завершення
  • 2. Доступні ціни на послуги адвоката
  • 3. Різнобічна юридична практика
  • 4. Допомога на стадії виконання рішення суду
  • 5. Комплексний аналіз ситуації (справи)
  • 6. Велика кількість виграних справ (досвід)

Поиск по сайту